Nasze przedszkole znajduje się po zachodniej stronie Wrocławia, w dzielnicy Fabryczna na osiedlu Nowy Dwór. Placówka działa od 1978r.

DZIECI SĄ NASZYM NAJWIĘKSZYM SKARBEM

Przedszkole pełni funkcje opiekuńcze, wychowawcze i kształcące. Wspomagamy wszechstronny rozwój Dziecka. Tworzymy bezpieczne warunki do wspólnej zabawy i nauki. Stwarzamy warunki sprzyjające indywidualnemu rozwojowi Dziecka, dostosowane do Jego potrzeb i możliwości. Rozwijamy twórczy potencjał Dziecka, umożliwiając naszym wychowankom aktywne uczestnictwo w zdobywaniu wiedzy i umiejętności. Tworzymy życzliwą atmosferę akceptacji i bezpieczeństwa, w której Dziecko wyraża siebie poprzez różne formy aktywności. Propagujemy wychowanie ku wartościom ponadczasowym.

Wszystkie cele pragniemy realizować wspólnie z Wami Drodzy Rodzice!

Dlatego pragniemy prosić Was o współpracę i zaangażowanie w działania podejmowane na rzecz naszych Dzieci.

GWARANTUJEMY:

✛ Bezpieczeństwo oraz atmosferę szacunku i akceptacji, w której każde Dziecko wyraża siebie
poprzez różne formy aktywności,
✛ Dobre i solidne przygotowanie Dziecka do nauki w szkole,
✛ Aktywny udział Dzieci w zdobywaniu wiedzy i umiejętności w różnorodnych konkursach, projektach edukacyjnych i prezentacjach,
✛ Organizację uroczystości przedszkolnych, wyjścia i spotkania z ciekawymi ludźmi,
✛ Współdziałanie z Rodzicami,
✛ Indywidualne wspieranie każdego Dziecka w rozwijaniu swoich zainteresowań i pasji.

Przedszkole usytuowane jest w wolnostojącym budynku parterowym w cichym zakątku osiedla Nowy Dwór. Placówka pomieści ok. 125 dzieci. Posiada dwa odrębne budynki – jedna dla grup młodszych (I i II) oraz druga dla grup starszych (III, IV i V). Do każdego sektora jest osobne wejście. Oba budynki łączy hol.

Posiadamy pięć przestronnych, jasnych sal, które są wyposażone w niezbędne sprzęty do pracy z dziećmi. Każda sala mieści do 25 dzieci. W każdej sali są duże stoły, na który dzieci wykonują różne prace, a także spożywają posiłki. Na środku sali znajduje się duży dywan – centrum zajęć i zabaw grupowych z dziećmi. Ponadto w pomieszczeniu znajdują się różne strefy tematyczne, w których dzieci mogą się bawić, uczyć, a także odpoczywać.

W bezpośrednim otoczeniu przedszkola znajduje się duży ogród, w którym usytuowane są dwa place zabaw – dla Maluszków i Starszaków. Każda z stron jest dostosowana do wieku dziecka. Po stronie starszej dzieci mogą swobodnie grać w piłkę nożną dzięki zakupionym bramkom piłkarskim oraz piłkami.

Przedszkole posiada własną kuchnie, gdzie panie kucharki przygotowują pyszne posiłki zgodnie z odpowiednimi procedurami. Każdego dnia oferowane jest inny rodzaj posiłku – zarówno na słodko jak i na słono. Ponadto kuchnia uwzględnia nietolerancje czy uczulenia w potrawach na jakiś składnik – wówczas konkretne dziecko otrzymuje posiłek bez konkretnych alergenów.

Posiadamy sale specjalistów – miejsce gdzie nasi specjaliści mogą realizować prace indywidualną z dzieckiem, jeżeli jest ono potrzebna. W lipcu 2023r. pomieszczenie zostało zmodernizowane i stało się małym przytulnym azylem dla naszych przedszkolaków.

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach od 6:30 do 17:00.

Przerwa wakacyjna w roku szkolnym 2023/2024:  SIERPIEŃ 2024

Godziny posiłków w przedszkolu

Śniadanie – 8:30
Obiad I plus podwieczorek – 11:30
Obiad II – 14:00

Na kolumnach na holu po każdej stronie placówki wywieszony jest jadłospis na cały tydzień.

Ramowy rozkład dnia w przedszkolu

1). 6 30 – 8 00 → Schodzenie się dzieci. Zabawy indywidualne w sali w kącikach zabaw.
Praca indywidualna z dzieckiem.
2). 8 00 – 8 30 → Zabawy ruchowe, czynności porządkowe, zabiegi higieniczne przed
śniadaniem.
3). 8 30 – 9 00 → Śniadanie
4). 9 00 – 9 30 → Zajęcia edukacyjne, wyzwalające aktywność dzieci w różnych sferach
rozwoju. Zajęcia rytmiczne, gimnastyka korekcyjna.
5). 9 30 – 10 00 → Zabawy dowolne przygotowanie się do wyjścia z przedszkola.
6). 10 00 -11 15 → Zabawy ruchowe z ogrodzie przedszkolnym, zabawy terenowe, spacery,
obserwacje przyrodnicze.
7). 11 15 – 11 30 → Powrót do przedszkola, czynności samoobsługowe i higieniczne.
8). 11 30 – 12 00 → Zupa + podwieczorek
9). 12 00 – 14 00 → Odpoczynek poobiedni dla starszych dzieci – leżakowanie dla grup młodszych (grupa I i II)
10). 14 00 – 14 30 → Obiad- II danie
11). 14 30 – 17 00 → Zabawy dowolne i zorganizowane wynikające z zainteresowań dzieci w
sali lub ogrodzie przedszkolnym. Praca indywidualna z dzieckiem. Rozchodzenie się dzieci.

W naszej placówce dzieci będą objęte następującymi specjalistami:

↳ Logopeda

↳ Psycholog

↳ Pedagog specjalny

— — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — — —

Placówka również współpracuje z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, która służy swoją pomocą w rozwiązywaniu problemów.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogicznej nr 4 we Wrocławiu:

Adres: ul. Jemiołowa 59, 53-426 Wrocław

Telefon: 71 798 68 30 | nr. wew. 100, 200

E-mail: sekretariat.ppp4@wroclawskaedukacja.pl

Strona Poradni

Realizacja zajęć

„w budowie”

Przedszkole realizuje cele określone w ustawie – Prawo oświatowe oraz przepisach wydanych na jej podstawie, a w szczególności podstawie programowej wychowania przedszkolnego, koncentrując się na wspomaganiu i ukierunkowywaniu rozwoju dziecka zgodnie z jego wrodzonym potencjałem i możliwościami rozwojowymi w relacjach ze środowiskiem społeczno-kulturowym i przyrodniczym.

„w budowie”

Nasza placówka realizuje różnorodne zajęcia dodatkowe:

→ Gimnastyka korekcyjna

→ Rytmika

→ Język angielski

→ Zajęcia „Mali Wspaniali”

→ MDK zabawy badawcze i eksperymenty